Apple se veřejně omlouvá za zpackané mapy a doporučuje konkurenční

0

Kdysi to byly přehřívající se (i vybuchující) akumulátory v MacBoocích, tyto problémy se ale časem podařilo ututlat. Poslední roky se však stává pravidlem, že s každým novým iPhonem nebo iOS přijde i aféra, kterou Apple musí žehlit veřejně.

 

V roce 2010 to byla antennagate. Nový iPhone 4 měl unikátní anténu a telefon jste museli správně uchopit, aby se neztrácel signál. Tehdy ještě čilý Steve Jobs svolal velkou tiskovku, aby ukázal, jak iPhone držet a že tyto problémy mají i všichni ostatní.

Loni zase locationgate. V operačních systémech Applu byla chyba, díky které mohli potenciální útočníci stáhnout záznamy poloh zařízení (a uživatele) až několik měsíců nazpět. I z toho Apple vybruslil, aby to nevypadalo, že jde o jeho chybu.

Letošní aféra se kvůli špatným mapám klidně může jmenovat (po svém vzoru) watergate. Pokud byste se 100% spoléhali na jablečné mapy, klidně byste mohli autem zajet po vodě až do Grónska. Z Applu si všichni utahují, vznikl už také parodický web. Dle tajných zdrojů Apple přetahuje bývalé experty z Googlu, aby mapy opravili. Více v našem starším článku. Oproti mapám Googlu jde o několik kroků zpět, z toho už se firma vyvléknout nemohla. Proto přišla omluva.

Rozdíl mezi mapou Googlu a   Applu
Rozdíl mezi mapou Googlu a Applu, největší sbírku chyb a parodií najdete na theamazingios6maps.tumblr.com

Veřejná omluva Tima Cooka

volný překlad

Drazí zákazníci,

v Applu se pro vás vždy snažíme tvořit produkty prvotřídní kvality. Když jsme minulý týden vydali nové mapy, svůj závazek jsme nesplnili. Velmi se omlouváme za vzniklé problémy a děláme všechno proto, abychom mapy vytvořili lépe.

Mapy jsme měli už v první verzi iOS. Jak čas postupoval, chtěli jsme našim zákazníkům nabídnou lepší mapy s funkcemi jako turn-by-turn navigace, hlas, přelet nad 3D městem (Flyover) a vektorové mapy. Kvůli tomu jsme museli od základu vytvořit úplně novou aplikaci.

V provozu už je přes 100 milionů zařízení s iOS 6 a novými mapami, další se připojují každý den. Za pouhý týden už naši zákazníci v mapách hledali skoro půl miliardy míst. Čím více budou naši aplikaci používat, tím se budou mapy zlepšovat díky poskytnuté zpětné vazbě.

Zatímco naše mapy stále zlepšujeme, můžete zkusit stáhnout alternativy z App Storu jako Bing, MapQuest a Waze, či používat webové verze map Googlu nebo Nokie, které lze připnout na domovskou obrazovku.

Všechno v Applu podřizujeme tomu, abychom měli nejlepší produkty na světě. Víme, že to od nás očekáváte, takže na mapách budeme nepřetržitě pracovat, dokud nebudou splňovat naše přísná měřítka.

Tim Cook,
výkonný ředitel Applu 

zdroj: Apple

Ohodnoťte tento článek!