Apple si nechal patentovat nový typ víceúčelových sluchátek. Nápad nemá chybu

0

Některé myšlenky není snadné vyslovit, ale když se jednou objeví, skoro každý přemýšlí, proč s něčím tak nápaditým a přitom jednoduchým nepřišel sám. To je přesně případ nového typu sluchátek, která si nechal patentovat Apple. K novým iPhonům nebo iPodům sice začal dodávat značně předělaná sluchátka s mnohem lepší kvalitou zvuku, ovšem nápad, který si nechal patentovat nyní, jde ještě o pořádný kus, alespoň co se invence týká.

Patent sluchátek Apple

Tentokrát nejde o žádné špunty nebo pecky, ale o poctivá sluchátka s obroučkou přes hlavu. Zajímavá jsou na sluchátkách ale především jejich mušle. Ty totiž dokážou fungovat ve dvou módech. Klasičtější způsob zná každý a běžně se dnes používá. Zvuk vám jde prostě a jednoduše ze sluchátek do uší. Mušle na prototypu těchto sluchátek ale jdou také přetočit a tímto způsobem se z nich stanou jednoduché reproduktory. S jedním výrobkem tak můžete využívat soukromější poslech, ale klidně spustit i hlasitější produkci.

Aby u sluchátek omylem nedošlo ke spuštění hlasitějšího módu, když je budete mít zrovna nasazené na uších, budou obsahovat speciální senzor, který pozná, že jsou sluchátka zrovna na uších.

Měli byste o podobný typ sluchátek zájem? My je považujeme za skvělý nápad a doufáme, že je někdy budeme moci vyzkoušet.

Zdroj: patentlyapple

 

 

Ohodnoťte tento článek!