Apple si patentoval posílání souborů mávnutím. Zjednoduší hodinky sdílení?

0

Chytré hodinky pomalu přebírají žezlo inovativního odvětví a smartphony se po bezmála jedné dekádě odsouvají pomalu po bok počítačů, kde je novinek stále méně. Potvrzuje to i růst patentů, které často nechávají nahlédnout, co se na nás v budoucích měsících nebo letech chystá.

Podle amerického patentového úřadu pro nás Apple chystá jednodušší sdílení souborů, fotek a dalších digitálních informací přímo z hodinek. V současnosti se s něčím takovým příliš nepočítá a chytré hodinky slouží stále především jako jednoduchý a rychlý zobrazovač informací.

Apple Watch se možná brzy naučí sdílet soubory mávnutímApple Watch se možná brzy naučí sdílet soubory mávnutím | Foto:  Will Lipman

Podle patentu jablečné společnosti bude možné sdílet různá multimédia mávnutím. Při představě to působí trochu úsměvně, ale podobné smíšené pocity jsme měli i u diktování textu, které je především v Asii stále častější a populárnější.

 

Stále ale jde jen o patentovaný nápad a těžko předjímat, kdy a jestli vůbec se s ním v budoucnu setkáme. První náznaky se možná objeví už na podzim, kdy Apple vydá první velkou aktualizaci watchOS. Mnohem pravděpodobněji se ale jeví teze, podle které první informace o novém způsobu sdílení Apple ukáže až v příštím roce na vývojářské konferenci WWDC.

Zdroj: Engadget

Apple si patentoval posílání souborů mávnutím. Zjednoduší hodinky sdílení?

Ohodnoťte tento článek!