Apple téměř zdvojnásobil zisk a rekordně prodával Macy, iPhony i iPady

0

Během tradičně výživných vánočních svátků se Applu nebývale dařilo, prodal 4,13 milionu Maců (23% nárůst), 16,24 milionu iPhonů (86% nárůst!) a 7,33 milionu iPadů. Zvlášť prodeje iPhonů jsou překvapivé a to se do nich ani nezapočítalo nedávné ohlášení CDMA verze pro Verizon.

V předchozím čtvrtletí Apple prodal 19,45 milionu iPodů, jehož prodeje jako jediné klesají (na úkor ostatních výrobků), konkrétně o 7 %. Avšak povedeného iPodu touch se prodalo o 27 % více než loni. Klesají tedy nižší řady nano a shuffle.

To vše má za následek opět nejvyšší obrat i zisk. První fiskální kvartál 2011 zaznamenal obrat ve výši 26,74 miliardy dolarů (minulý rok 15,68 mld.), čistý zisk 6 miliard dolarů je o téměř 80% vyšší oproti loňsku (3,38 mld.), výnosy z akcií činí 6,43 dolaru. Peter Oppenheimer, finanční ředitel Applu, očekává v tomto čtvrtletí obrat 22 miliard.

Akcie AppluAkcie Applu, zdroj: Google Finance

Akcie přesto skončily o více než dvě procenta níže než v pátek. Ve večerních hodinách už newyorská burza hodnotu opět navýšila, ale přesto se zřejmě ukázal vliv oznámené nemoci Steva Jobse.

Zdroj: Apple

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář