Apple Touch ID – nový iPhone 5S odemkne i kočka

0

Jedna z největších novinek Applu v novém iPhonu 5S je integrovaná čtečka otisku prstu v tlačítku Home. O jeho bezpečnosti již bylo napsáno mnohé a nadšencům se jej podařilo ošálit i kopií otisku – vyfotili otisk prstu ze skleněné tabulky a přenesli jej na kousek latexu, kterým si překryli vlastní prst. Celý postup vytvoření kopie je poměrně náročný, ale jde to. Použít skutečný prst pod latexovou vrstvou je zřejmě potřeba pro zachování krevního řečiště.

Na serveru TechCrunch zjistili, že iPhone zvládne přijmout i otisk kočičí packy, samozřejmě za předpokladu, že ta stejná kočka iPhone vlastní a zamkla jej. Jsou to holt inteligentní zvířata, která vlastní celý internet, alespoň se to říká.

Při pokusech s kočkou bylo zapotřebí více pokusů, nicméně funguje to. Kočky mají stejně jako lidé unikátní otisk. Touch ID jak se zdá není závislý na otisku právě prstu, ale čehokoliv, co se mu aspoň trošku podobá. Důležitá je potom shoda při odemykání.

Touch ID ani nemá být nějaký výrazný zabezpečovací prvek, kterým se přihlašujete do banky, spíše se na něj lze dívat jako na uživatelské jméno a na zjednodušení ovládání.

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. O zjednoteni adresneho priestoru sa hovori uz daku dobu, Nvidia s Maxwellom tiez prinesie zdielanie systemovej RAM. Uvidime ako na tom teda bude Intel s Haswellom ktory zo vsetkych menovanych pride na trh najskor (ale s najslabsiou GPU, tipujem).

  2. No hUMA GDDR5 budou mít určitě hezký vliv na Directcompute/OpenCL (ovládací technologie/fyzika) – teď je otázka kolik jí bude a jestli se jí „PCčka“ dočkají (vzpomeňte na „exkluzivitu“ PowerPC po vydání PS3 – zlatá klec). Vývojáři, kteří přesedlali z PS3 na PS4 musí být v sedmém nebi (8GIGA??? NEKECEEEJ!!!).

    Jsem zvědavý, mocmoc zvědavý, co to udělá s technologiemi (AMD-konzole), ale té zlaté klece se fakt bojím…