Apple spustí vlastní videopůjčovnu. Příští rok ji přinese do celého světa

2
Apple TV 4K

Abych těch streamovacích videopůjčoven nebylo málo, vlastní spustí i Apple. Spekuluje se o ní už dva roky a list The Information od svých zdrojů získal čerstvé a důvěryhodné informace. Nová videotéka, která nabídne filmy a seriály, odstartuje v USA již v první polovině roku 2019. V nadcházejících měsících se dostane do více než 100 dalších zemí.

Služba prý bude exkluzivně dostupná pro majitele iPhonů, iPadů, Apple TV nebo Maců a údajně bude částečně zdarma. To se má týkat jen vlastního obsahu od Applu. Firma měla podle zákulisních drbů jen letos investovat do produkce miliardu dolarů. Videa dalších studií již budou zahrnuta v předplatném jako na Netflixu a spol. Je ale pravděpodobné, že i bezplatná nabídka bude nějakým způsobem omezena (streamování v horší kvalitě apod.).

TIP: Apple si v roce 2017 uvědomil existenci 4K videa

Apple už v současnosti produkuje dva pořady Planet of the Apps a Carpool Karaoke. Ty nabízí předplatitelům Apple Musicu. Budoucí tvorba bude podle všeho „vyměklá“. Jak informoval The Wall Street Journal, ve firmě se budou držet morálního kodexu, který jim nedovolí točit sex, násilí, drogy nebo politické kontroverze. Sám šéf Tim Cook prý údajně kvůli tomu nechal zrušit rozpracovanou biografii rappera Dr. Dre.

Konkurence jako Netflix nebo HBO Go vysílá i necenzurovaný obsah a jejich produkce se s ničím nemažou. To ale Apple nemusí nijak diskvalifikovat, zájemců o rodinnou zábavu bude v jeho řadách hodně. Otázkou ovšem zůstává, jestli se dokáže dostatečně odlišit a jestli nabídne i atraktivní převzatý obsah. Aktuálně to totiž vypadá, že každé velké studio spustí vlastní streamovací službu a v ní by ideálně chtělo mít obsah exkluzivně. Jako první to ohlásil Disney, teď se přidal Warner.

Apple spustí vlastní videopůjčovnu. Příští rok ji přinese do celého světa
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Ta bezpohlavnost obsahu mě děsí. Stejně tak je otázka, jestli aspoň u jejich vlastních pořadů budou schopni zajistit české titulky. Netflix to třeba naprosto nezvládá. Ale uvidíme, až to spustí i tady.