Apple udělal nečekaný krok. V nových iMacích jde vyměnit CPU i RAM

0
Apple iMac 2017
Apple iMac 2017

Borci z iFixit koupili a rozebrali novou generaci 21,5palcového iMacu s 4K displejem. O něm Apple tvrdí, že má lepší IPS panel, rychlejší procesor Kaby Lake a v případě varianty s SSD i o polovinu svižnější úložiště. Jedna věc ale vyplynula až z rozborky. iMac je opět upgradovatelný.

Paměti už nejsou připájené k desce, ale je pro ně určena dvojice slotů SO-DIMM pro DDR4. Procesor, v tomto případě Intel Core i5-7400, je uložen v patici LGA 1151. Do ní by pasoval i Core i7-7700K se čtyřmi 4,2GHz jádry , hyperthreadingem a 8 MB L3 cache. Vyměnitelné pochopitelně zůstává i úložiště, Apple v základu využívá notebookový 2,5palcový SATA disk.

Upgradovatelná RAM byla v iMacu naposledy v roce 2013. Procesor dokonce v roce 2012. Letos možná hraje roli fakt, že desktopové procesory Intel (zatím?) neuvedl pro BGA pouzdro. Každopádně zase tak snadnou výměnu nečekejte. iMac sice není nedobytná pevnost, ale ke komponentům se dostanete až po odstranění displeje a na to potřebujete ty správné nástroje a postupy. A kvůli ochranným prvkům přijdete o záruku. iFixit ocenil iMac známkou 3/10, přičemž 1/10 označuje nejhůře opravitelné zařízení.

Celou rozborku na desítkách fotografií najdete na webu ifixit.com.

Ohodnoťte tento článek!