Apple vrátí 32,5 mil.USD rodičům, jejichž děti nepozorovaně utrácely v App Storu

0

Dva roky táhnoucí se spor mezi Applem a Americkou obchodní komisí je u konce. FTC firmu vyšetřovala na základě několika tisíc stížností rodičů, kteří kvůli neschváleným in-app platbám přišli o jednotky až tisíce dolarů. Apple rodičům vrátí peníze a do 31. března musí přijít s řešením, aby se situace v budoucnu nezopakovala.

 

Kde je problém? V App Storu je už od roku 2008 nastaveno 15minutové okno, v rámci kterého můžete utrácet za obsah, aniž byste operace museli znovu schvalovat heslem. Když o rok později přišly platby uvnitř aplikací, vztahovalo se pravidlo i na ně. Takže když rodiče stáhli novou aplikaci, děti měly 15 minut na to, aby bez hesla utráceli za doplňky prostřednictvím in-app plateb. (Jedna dívka během této doby utratila 2600 dolarů ve hře Tap Pet Hotel.)

Apple proto oslovil všechny, kteří kdy in-app platby v dětských aplikacích využili. Z 28 milionů uživatelů se jich nazpět ozvalo 37 000. Těm Apple vrátí utracené peníze. Z celkem vyplacených 32,5 milionu dolarů tak každý uživatel získá v průměru 878 dolarů. V budoucnu (nejpozději od dubna) budou rodiče mít možnost získat utracené peníze za neschválené útraty kdykoliv.

Zdroj: FTC via The Verge

Ohodnoťte tento článek!