Apple vs. Samsung: Galaxy Tab 10.1 už může do Evropy kromě Německa

0

Předběžné opatření düsseldorfského soudu o dočasném zákazu dovozu Samsungu Galaxy Tab 10.1 do Evropské unie bylo zrušeno. Tedy s výjimkou Německa, kde stopka stále platí minimálně do 25. srpna, kdy se uskuteční první slyšení. A nesmíme zapomenout, že paralelní spor běží ještě v Nizozemsku.

Soud totiž překročil své pravomoci. Nemůže totiž rozhodovat o působnosti firem, jež nemají zastoupení v samotném Německu. A protože ve zbylých zemích má Samsung vlastní pobočky, musel by stejný soud probíhat nezávisle i tam. Žaloba byla sice podána na Samsung Electronics Co., Ltd (jihokorejská centrála) i Samsung Electronics GmbH (německá pobočka), předběžné opatření ale platí jen pro druhou firmu. Korejský Samsung proto může nadále prodávat nebo začít prodávat Galaxy Tab 10.1 ve zbytku EU.

Pokud se Apple rozhodne bojovat i na dalších frontách, nejdříve jistě vybere Británii, Francii, Itálii nebo Španělsko. Lze ale předpokládat, že se k takovému kroku uchýlí, až kdyby uspěl u našich západních sousedů. Pokud by u konečného soudu prohrál, musel by zaplatit také veškeré škody, které byly předběžným opatřením způsobeny. A že by mu to dal Samsung „sežrat“, o tom snad ani nemusím diskutovat.

Zdroj: Foss Patents

Ohodnoťte tento článek!