Apple prodal méně mobilů než před rokem. iPhone X mu ale přinesl historicky nejvyšší tržby a zisk

0
iPhone X
Apple iPhone X
-
Zdroj: Apple

Americký výrobce dosáhl rekordních finančních výsledků. V uplynulých třech měsících utržil 88,3 miliardy dolarů, o 13 % více než před rokem. Čistý zisk vzrostl o 12 % na 20 miliard dolarů. Žádná jiná technologická společnost podobných čísel nikdy nedosáhla.

Šéf Applu Tim Cook si pochvaluje zájem o iPhone X. Od doby, co přišel na trh, je prý každý týden nejprodávanějším modelem v jablečné nabídce. Firma nicméně prodala o jedno procento méně iPhonů než před rokem, konkrétně 77 milionů kusů. Jenže rekordním finančním ukazatelům pomohlo, že iPhony X jsou drahé. Tržby z iPhonů i přes pokles prodaných kusů vzrostly o 13 %. Jeden iPhone Apple prodal v průměru za 796 dolarů, před rokem to bylo o 100 dolarů méně.

Dařilo se také iPadům. Apple prodal 13 milionů tabletů (1% růst) a utržil na nich o 6 % více než před rokem. Prodal také něco přes pět milionů Maců, u nich ale došlo k 5% poklesu počtu kusů i tržeb.

Vedení firmy v konferenčním hovoru prozradilo, že Apple má napříč iPhony, iPady a Macy již 1,3 miliardy aktivních zařízení. Hodinky Watch zažily nejúspěšnějším čtvrtletí, prodeje meziročně vzrostly o polovinu. Žádná absolutní čísla však firma neuvedla.

Apple prodal méně mobilů než před rokem. iPhone X mu ale přinesl historicky nejvyšší tržby a zisk
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas