Applu se daří nad očekávání, hlavní zkouška jej ale teprve čeká

0
Apple logo

Cupertinská společnost zažila nejlepší červnové čtvrtletí ve své historii. V účetnictví Apple období mezi dubnem a červnem řadí do třetího fiskálního kvartálu a v tom letošním utržil 53,3 miliardy dolarů, o 17 % více než před rokem. Čistý zisk vzrostl dokonce o 32 % na 11,5 miliardy. Apple tím překončil i očekávání burzovních expertů, viz Euro.cz.

Firmě rostly tržby po celém světě a hlavní zásluchu na tom měly služby a iPhony. Apple prodal 41,3 milionu telefonů, což je meziročně jen o 1 % více, ale příjmy z prodeje vzrostly o 20 %. Společnost tak prodala více dražších modelů, případně variant s větší kapacitou. Průměrná cena prodaného telefonu byla 724 dolarů, o čemž si konkurenti mohou nechat zdát.

TIP: Apple má nové MacBooky Pro. Nejvyšší model stojí přes 200 000 Kč

Apple dále prodal 11,5 milionu iPadů, což je o 1 % více, ale příjmy z nich klesly o 5 %. Maců se prodalo 3,7 milionu (13% pokles) a i u nich příjmy klesly o 5 %. Firmě to ale dostatečně kompenzují služby (App Store, Apple Pay, iTunes apod.), které meziročně vzrostly o 31 % a s celkovými 9,5 miliardy dolarů už do kasy přinášejí skoro tolik co Macy a iPady dohromady. Velký zájem byl prý také o chytré hodinky, žádná exaktní čísla ale cupertinští neuvedli.

Finanční šéf Applu Luca Maestri předpokládá, že v tomto čtvrtletí utrží mezi 60 a 62 miliardami dolarů. To značí jediné, do září rozhodně nepočítejte s prodejem nových iPhonů.

TIP: Adobe pomůže Applu. Vydá plnohodnotný Photoshop pro iPady

Výsledky Applu v Q3 2018
Výsledky Applu v Q3 2018

j

Applu se daří nad očekávání, hlavní zkouška jej ale teprve čeká
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 9 hlasů