Apple Watch: Jak si představit 18hodinovou výdrž a kdy hodinky vydrží až tři dny?

0

Tim Cook před týdnem oznámil, na co jsme čekali. Výdrž chytrých hodinek Apple Watch má být celodenní, přesněji 18 hodin. Firma očekává, že si hodinky každou noc sundáte a připnete k magnetickému nabíjecímu konektoru.

Všechny nové hodinky

Co se skrývá pod 18hodinovou výdrží? Podle testovací metodiky Applu je to 90 kontrol čas, 90 příchozích notifikací, 45 minut používání aplikací a 30 minut cvičení s poslechem hudby ve sluchátkách připojených přes Bluetooth. Hodinky mají vlastní 8GB úložiště, kde 2 GB slouží pro uložení hudebních souborů.

 

Kromě typického využití Apple popisuje i další možné scénáře. Při telefonování hodinky vydrží jen 3 hodiny, při přehrávání hudby 6,5 hodiny a při cvičení s využitím snímače tepu rovněž 6,5 hodiny.

Pokud budete pouze kontrolovat čas (5× za hodinu, pokaždé 4 sekundy), hodinky vydrží až 48 hodin. V tomto režimu Apple stále předpokládá aktivní spárování s iPhonem. V tom nejúspornějším režimu firma hovoří až o 72 hodinách bez dobíjení. Bluetooth bude neaktivní (o spojení s iPhonem už Apple nemluví) a předpokládá pouze čtyři čtyřsekundové kontroly času za hodinu.

Popisované hodnoty platí pro hodinky s délkou 38 mm. Ty s délkou 42 mm vydrží podle Applu déle, přesné hodnoty však firma neuvádí. Zveřejnila pouze, jak dlouho nabíjení potrvá. Z nuly na 80 procent se dostanete za 1,5 hodiny. Zbylých 20 procent si vyžádá další hodinku v elektrické síti.

Zdroj: Apple

Ohodnoťte tento článek!