Apple Watch Series 3 nepodporují roaming. V zahraničí se bez mobilu neobejdou

1
Apple Watch Series 3 s LTE a eSIM
Apple Watch s LTE a eSIM
-
Zdroj: Apple

Třetí generace hodinek od Applu je dostupná ve speciální verzi s 3G/LTE modemem a integrovanou eSIM. Díky tomu mohou Watch Series 3 fungovat nezávisle na mobilu. Mají k dispozici své vlastní připojení k internetu a dokážou též přesměrovat hovory či SMS z mobilu.

Implementace u Applu má však i jedno nepříjemné omezení – zcela nepodporuje roaming. Apple to uvádí v drobné poznámce pod čarou na stránce se seznamem „kompatibilních“ operátorů. Nepříjemné to je zejména pro Evropany, kteří mohou od června cestovat po EU a za volání, SMS i data platit stejně jako doma.

Zatím nevíme, jestli jde o omezení hardwarové, softwarové nebo jde o bariéru na straně operátorů. Hodinky Samsung Gear S3, které eSIM také obsahují, totiž roaming normálně podporují. Čechy to zatím nemusí trápit, protože Apple u nás hodinky s LTE neprodává a žádný český operátor eSIM nenabízí (T-Mobile technologii už více než rok testuje).

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. 1) V CR a spouste jinych zemich neni prozatim LTE verze podporovana vubec, proto ji Apple ani na tyto trhy dodavat nebude. K tomu, aby to ty Apple Watch podporovaly, musi byt uzavreny patricne smlouvy s lokalnimi mobilnimi operatory.
    2) To jestli Apple Watch podporuji nebo nepodporuji roaming je opet problem zminenych mobilnich operatoru, nikolik Apple Watch samotnych. A pokud uz nekam do zahranici vyrazim, tak nenecham telefon doma…