Apple začal v Česku prodávat i e-knihy

0

Nejen hudební, ale také plnohodnotný obchod s elektronickými knihami byl včera spuštěn v ČR. Pokud máte iPod Touch, iPhone nebo iPad s iOS 4 a vyššími, můžete si stáhnout aplikaci iBooks, ve které lze číst, stahovat i nakupovat z bohatého katalogu e-knih.

V iBookstore je přibližně 400 000 titulů, převážně v angličtině. Najdete v něm ale také česky psané knihy zdarma. Autoři a nakladatelé mají možnost svůj obsah prodávat, jen musí mít platební kartu s ISBN a také zaregistrovanou U.S. Tax ID. Více o podmínkách zde.

Stahovat bezplatné knihy bylo možné už dávno, teď však můžete s českou kartou i nakupovat. Než se ale rozšíří česky psaný obsah, chvíli to potrvá. Teď už budeme čekat jen na filmy a seriály.

iTunes Store

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zkusil jsem to, není to špatný, ale k dokonalosti dost zbývá, například to ukazuje duplicitní písničky apod. Také bych rád implicitní třídění dle alb, teď to vypisuje písničky podle hodnocení, a čili bez ladu a skladu, protožoe hodnocení zatím chybí. Taky nevím, proč když zadám například „Daniel Landa“, najde to písničku od Eltona Johna „Daniel“ a spoustu dalšího „balastu“, který nechci.