Apple začne prodávat iBulbs – barevné žárovky ovladatelné přes iOS

0

Společnost Apple nově ve spolupráci s firmou Philips začne prodávat „high-tech“ žárovky, které jsou ovladatelné přes aplikaci pro iOS a jsou schopny měnit barvu či jas. Máme očekávat revoluci?

Novinka iBulbs by se do budoucna mohla stát součástí každého moderního domu, nyní to však je pouze vychytávka pro zbohatlíky. Jedna taková žárovka zatím přijde na cca 1 500 Kč, balení tří žárovek s řídící skříňkou na 5 500 Kč. Pokud na to ale někdo má, určitě si získá obdiv přátel a navíc by ho tato koupě mohla ochránit třeba i před zloději. Žárovky jsou totiž ovladatelné i na dálku přes internet. A tak například na dovolené na chvíli večer zapnete žárovku a zloději raději půjdou k někomu, kdo „nebude doma“.

iBulb

Žárovky se instalují do klasického závitu, ze kterého bere elektrickou energii i speciální Wi-Fi čip, přes který žárovka komunikuje s řídící skříňkou. Ta je napojena k domácí síti. Novinka v sobě ukrývá onen čip pro komunikaci a 11 LED diod ve třech různých barvách. Ve výsledku je žárovka schopná vytvořit až 16 milionů barev.

Aplikace pro řízení žárovek je určena pouze pro zařízení s iOS. Software navíc využívá i GPS, žárovky tak automaticky zhasnou, když opustíte byt, či se rozsvítí při příchodu. Pokud by do budoucna tato technologie zlevnila, měla by velkou šanci usadit se i v běžných domácnostech. Při současných cenách to ale moc pozitivně nevypadá.

Zdroj: Daily Mail

Ohodnoťte tento článek!