Apple žádný levný iPhone nechystá. Naděje uživatelů jsou (prozatím) marné

0

Neustálé spekulace ohledně levnější verze iPhonu se dají celkem pochopit. Konkurenční Android získal svou převahu hlavně díky levnějším modelům a v nabídce společnosti Apple nějaký laciný smartphone rozhodně chybí. Jak ale nyní prohlásil Phil Schiller, viceprezident marketingu společnosti Apple, na levnější verzi iPhonu můžeme zapomenout.

Phil Schiller

Phil Schiller konkrétně řekl, že i když si Apple uvědomuje popularitu levných smartphonů, toto nebude nikdy cesta, kterou se vydá jeho společnost. Hodně razantně tak utnul spekulace, které se objevily v posledních dnech, a předpovídaly uvedení levnějšího iPhonu někdy v průběhu tohoto roku.

I když už Apple několikrát ukázal, že i přes popírání vývoje nějakého produktu na něm ve skutečnosti intenzivně pracuje, levnější iPhone asi opravdu hned tak nebude. Jednak by určitě ubral spousty zákazníků, kteří by se nakonec rozhodli pro dražší model. Apple se navíc stále drží své strategie, kdy raději o něco zlevní své starší modely. Otázkou také je, co by přesně znamenal pojem „levnější iPhone“. Takové zařízení by klidně mohlo stát přes deset tisíc korun, čímž by sice splňovalo podmínku levnějšího mobilu, ale zdaleka by nepředstavovalo konkurenci pro levné Androidy za pár tisíc.

Zdroj: TheVerge

Ohodnoťte tento článek!