Šeptanda: Apple prý dovolí změnit výchozí prohlížeč na iOS a otevře HomePod

2

U Applu se možná schyluje k malé revoluci. Zdroje blízké listu Bloomberg tvrdí, že cupertinská společnost chce dát uživatelům větší svobodu. V iOS tak možná půjdou změnit výchozí aplikace a reproduktor HomePod by se mohl zpřístupnit i dalším streamovacím službám.

Do iOS lze instalovat vlastní aplikace již 12 let, ale uživatelé si je nemohou nastavit jako výchozí. Pokud by chtěli odkazy otevírat raději v Chromu či Firefoxu místo Safari, mají smůlu. Některé aplikace to umí obejít, Google například těsně propojil své služby, ale na systémové úrovni takové nastavení není. Podle Bloombergu ale Apple zvažuje, že by si uživatelé mohli měnit výchozí prohlížeč a e-mailový klient.

Konkurenční Android je v tom mnohem dál. Uživatelé si mohou změnit i výchozí přehrávač hudby a videa, aplikaci pro focení či prohlížení fotek, editor SMS, aplikaci pro volání i hlasového asistenta. Kromě toho si zvolí třeba jiný spouštěč aplikací (tzv. launcher), takže se jim kompletně promění plocha.

TIP: Vyšel iOS 13. Přináší tmavý režim a desítky dalších novinek

Otevření HomePodu by pak znamenalo, že Spotify, YouTube Music a spol. by mohl hudbu posílat přímo do reproduktoru, aniž by se muselo využívat komplikovaného triku, že se HomePod nastaví jako zařízení s AirPlay.

V Applu se prý o novinkách stále ještě diskutuje a není jasné, jestli se jich uživatelé skutečně dočkají. Pokud by se tak stalo, ke změně by mohlo dojít na podzim spolu s uvedením iOS 14.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Nejak mi neni jasne, prečo by som vôbec mal chciet používať iný prehliadač, ako safari… skúšal som na iOS operu a Chrome a urýchlene som sa vrátil naspäť k Safari. Na windowse používam Vivaldi.

    Skúšal som aj iný mailový klient a opäť som sa vrátil k tomu v iOS. Prečo? Pretože ani v prehliadači, ani v maily mi nič nechýbalo a obe aplikácie budú pravdepodobne najlepšie optimalizované pre vykon a spotrebu batérie a pod.
    Netvrdím, že sú najlepšie na svete, ale mne maximálne vyhovujú a nemám potrebu pchať do systému ďalšie aplikácie len v ružovom 🤷🏻‍♂️ Netuším, čo vôbec núti človeka k tune možnosti nastavenia pre prehliadač na telefóne. Ten ma byt hlavne jednoduchý a rýchly. Na “komplikovane” operácie mám prehliadač v PC 🙄