Apple zvažuje rozšíření služby Pay. Chce ji naučit posílání peněž přes iMessage

0

Apple před více než rokem spustil svou platební službu Apple Pay. Ta je ale zatím dostupná v Evropě jen Britům a v Česku se pravděpodobně jen tak nedočkáme. Apple však zvažuje rozšíření možností Apple Pay a podle posledních zpráv dokonce zvažuje možnost posílání peněz pomocí iMessage. Nejde ale o nic přelomového, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Naučí se iMessage posílat peníze?
Naučí se iMessage posílat peníze?

Podobnou funkci už nějaký ten pátek nabízí Google v rámci Gmailu, nedávno stejnou službu pro Američany spustil i Facebook a na začátku září se na seznam poskytovatelů zařadil i PayPal se službou PayPal.Me. Háček je jen v tom, že žádná ze služeb není aktuálně dostupná pro české platební karty a bankovní účty.

 

A to se s největší pravděpodobností s Apple Pay v rámci iMessage nezmění. Hlavní rozdíl oproti konkurenci má být „jen“ vyšší míra bezpečí díky pokročilému šifrování. To aktuálně jablečná společnost používá i pro klasické textové zprávy či přílohy. Velmi aktuální je spor s britskou vládou, která chce legislativně vynutit zrušení šifrování internetové textové komunikace. Tak uvidíme, jestli alespoň tato konkurenční výhoda přetrvá nebo jeho technologické záměry zmaří evropská byrokracie.

Zdroj: 9to5Mac

Ohodnoťte tento článek!