Applu a Samsungu patří 99 % zisku z prodeje všech telefonů

0

Trh s mobilními telefony zaznamenává výrazné změny. Apple spolu se Samsungem berou zisky z 99 % trhu. O zbylé procento bojuje zuby nehty HTC. Ostatní výrobci jsou mimo hru. Statistiky zveřejnila statistická společnost Asymco.

 

Největší zisky z prodeje má Apple se svými 73 %, za ním se drží Samsung s 26 %. Výrazný propad pociťují značky Nokia a RIM. Ostatní výrobci jsou ve ztrátě, protože nejsou schopni na trh přijít s produkty, které by je vrátily do konkurenčního boje. Jejich špatný vývoj je viditelný také na cenách akcií.

Statistika Asymco

Za poslední dva roky se zisk téměř ztrojnásobil, dosahuje částky 14,4 miliardy dolarů. V roce 2010 byl 5,3 miliardy dolarů. Největší zásluhu na tom má Apple. I když vyrábí jediný druh mobilního telefonu, jeho iPhone je nabízen u více než 250 operátorů po celém světě.

Podle odhadů společnosti IDC zabírá Apple za první čtvrtletí 2012 přesně 8,8 % světového trhu s chytrými telefony. Prodej smartphonů se zvýšil o 47 %, nyní má 36% podíl na celosvětovém trhu s mobilními telefony.

Statistika Asymco

Zdroj: Asymco

Ohodnoťte tento článek!