Applu se daří, jako nikdy předtím

0

Apple včera zveřejnil hospodářské výsledky posledního kvartálu 2010. Jeden rekord střídá druhý. Firma během čtvrtletí vydělala 20,34 miliardy USD, z toho 4,31 miliardy čistého zisku, výnosy z akcie činí 4,64 dolaru. Přitom loni v tomto období v Cupertinu vydělali pouze 12,21 miliardy. Na zprávu rychle zareagovaly akcie, které se vyšplhaly až na necelých 318 dolarů (opět maximum v historii).

Akcie AppluAkcie Applu, zdroj: Yahoo Finance

A co Apple nejvíce prodával? Během čtvrtého kvartálu dodal 3,89 milion Maců (27% nárůst oproti loňsku), 14,1 milionů iPhonů (91% nárůst), 9,05 milionu iPodů (11% propad) a hlavně 4,19 milionu iPadů.

CEO firmy, Steve Jobs, je hlavně rád, že porazil úhlavního nepřítele RIM, ten v posledním čtvrtletí prodal „jen“ 12,1 milionu telefonů BlackBerry. Jobs přitom tvrdí, že do konce roku přijdou ještě nějaká překvapení. Určitě budeme chytřejší po středeční tiskovce.

Finanční ředitel Peter Oppenheimer očekává rekordní výdělky i pro první kvartál 2011 (poslední kvartál kalendářního roku 2010). Podle něj Apple vydělá 23 miliard se ziskem 4,8 dolaru na akcii. V poslední době se ukázaly předpovědi Applu jako podceněné. Vánoční trh může s čísly ještě pořádně zamíchat.

Google a Apple už máme za sebou, brzy oznámí výsledky také Microsoft. Bude také rekordní jako u jeho největších konkurentů?

Zdroj: Apple

Ohodnoťte tento článek!