Archos a Androidové tablety

0

Apple se to zase povedlo – po představení iPadu to vypadá, že zájem o tablety notně vzrostl a hodně tomu napomáhají i samotní výrobci, kteří v současnosti chrlí jednu novinku za druhou. Ani francouzský Archos není výjimkou, dnes představuje duo dosti rozličných zařízeních, které však spojuje právě použitý operační systém Android.

Začněme nejdříve produktem Archos 7, který působí z fotografie výše spíše jako nadupaný MP4 přehrávač. Stejně jako jeho bratříčka níže i jej pohání blíže neurčený procesor ze stáje ARM, samozřejmostí je zabudované WiFi a USB 2.0 konektor. Na jeho flash disk uložíte až 2/8 GB dat (záleží na modelu), při provozu na baterie by měl vydržet přehrávat film až 7 hodin, s hudbou vydrží hodin 44.

To Archos 8 vypadá skoro jako levná kopie Apple iPad. Jeho nespecifikovaný displej vypadá v těle trochu utopeně, hardwarově se však zahanbit nenechá a i on nabízí WiFi konektivitu, kterou jistě využijete při surfování na internetu. Vnitřní kapacita paměti je 4 GB a utratíte za něj něco málo přes $200 (pod 4000 Kč), zatímco za menšího sourozence dáte $200/$240 (2GB/8GB varianta). Archos 7 se dostane na trh v průběhu dubna/apríla, Archos 8 bude muset počkat až do května/máje.

Zdroj: Electronista

Ohodnoťte tento článek!