Archos GamePad: herní tablet s hardwarovým ovládáním za čtyři tisícovky

0

Výrobce levných tabletů s Androidem představil zajímavou novinku Archos GamePad. Sedmipalcový tablet s rozlišením 1024 × 600 px má v sobě dvoujádrový procesor RockChip RK3066 na frekvenci 1,6 GHz, grafiku Mali 400 a 8 GB paměti pro data. Moderní operační systém Android 4.1 Jelly Bean vzbuzuje velké naděje.

Archos GamePad
Archos GamePad

Zvláštní je ale šasi – po stranách je rozšířené a obsahuje herní ovladače. Vlevo i vpravo najdete joystick a pětici tlačítek pro ovládání her. Samotný displej je samozřejmě také dotykový, ovšem prý jen pro pět prstů (standard je již několik desítek tisíc let deset prstů).

Archos GamePad Archos GamePad Archos GamePad 

 

Hráče určitě potěší cena pouhých 149 €, tedy pod 4000 Kč. Archos GamePad byl poprvé představen už v srpnu, jenže od té doby se nic nedělo. Až nyní se objevily nové informace: procesor na 1,5 GHz byl nahrazen silnějším (Cortex A9) a také Android 4.0 získal aktualizaci – to vše zatím pouze ve vývojářské dílně. Dostupnost je nyní očekávána začátkem roku 2013.

Archos GamePad
Archos GamePad

Zahraniční redakce jej již testují a podle prvních poznatků trpí nízkou výdrží baterie okolo 4 hodin. Tablet disponuje Wi-Fi standardu 802.11n a microSD slotem, ale nemá GPS. Rozměry jsou 262 × 171 × 12,5 mm při 330 gramech. Níže najdete první unboxing video.

zdroj: Liliputing.com, arctablet.com

Ohodnoťte tento článek!