Arctic Cooling přechází na Xtreme

0

Freezer 64 Pro (patice AMD 754/939/AM2) a Freezer 7 Pro (patice Intel 775) patří zřejmě k vůbec nejrozšířenějším chladičům procesorů u nás. Po několika letech se zřejmě Arctic Cooling chystá inovovat a Freezer Pro bude následován výkonnějším Freezerem Xtreme.

Freezer Xtreme přidá k třem dvojicím heatpipe ještě jednu další (podobně jako třeba ThermalTake i1/A1) a hodně se odchýlí od původního konceptu pasivu s řidšími žebry. Hustější žebrování znamená samozřejmě větší plochu pro výměnu tepla do vzduchu, ale zase klade vyšší nároky na provedení ventilátoru (hluk, statický tlak). Větrák bude tedy poprvé s průměrem 120 mm.

V tradici oblíbeného Accelera X1/X2(Nvidia/ATI) a hlavně jeho zcela pasivní verzi S1/S2 (větší/menší) bude pokračovat Accelero Xtreme, které má být přímo určeno pro řadu GeForce 8800 a vhodné i pro uchlazení Radeonu HD 2900. Obří chladič bude mít 107 lamel, pět heatpipe trubic a celkem tři větráky. Arctic Cooling tvrdí, že s ním budete mít o 20 oC méně než s referenčními chladiči (přestože to takto obecně říct nelze). Oba chladiče řady Xtreme budou k dispozici během 1. čtvrtletí 2008.

Zdroj: Custom PC

Dodatek: Arctic Cooling nás také nedávno potěšil zprávou o tom, že kompatibilita GeForce 8800 GT a Radeonů HD 3850/3870 s Accelero S1 je oficiální.

 

Ohodnoťte tento článek!