Arctic nabízí alternativy k referenčním chladičům pro GTX Titan i GTX 780/770

0

Nejprve se tedy podívejte na Accelero Hybrid. Jedná se o chladič, který kombinuje uzavřený vodní okruh chladící jádro a ventilátor, jenž má na starosti ochlazování napájecí kaskády, pamětí a ostatních komponentů na tištěném spoji. Výrobce udává, že tento chladicí systém uchladí maximálně 320 W odpadního tepla.

Arctic Accelero Hybrid

Arctic Accelero Hybrid Arctic Accelero Hybrid Arctic Accelero Hybrid Arctic Accelero Hybrid

Modul, který se upevňuje na grafickou kartu je vybaven 80mm ventilátorem s PWM regulací v rozmezí 900–2000 ot./min. Hlučnost pak dosahuje 0,3 sone (bohužel v jiných jednotkách výrobce hlučnost neudává). Kromě ventilátoru se zde ještě nachází vodní blok, z něhož odvádí kapalina teplo pomocí  41cm hadiček do radiátoru. Ten je osazen 12cm ventilátorem se stejnou hlučností jako menší větráček, avšak není do této hlučnosti započítán aerodynamický hluk při průchodu vzduchu skrz pasiv. PWM regulace udržuje otáčky v rozmezí 400–1350 ot./min. Celková hmotnost radiátoru včetně pasivu je 503 g.

Na vlastních stránkách prodává Arctic Accelero Hybrid za €131,99, což v přepočtu činí zhruba 3400 Kč. U nás lze tento model pořídit i pod tří tisícovou hranicí. Kromě karet Nvidia GTX 780, 770 a Titan podporuje Accelero Hybrid také modely AMD HD 8870, 7870 nebo HD 6970. Kompletní výčet modelů naleznete na stránkách produktu. Výrobce na tento model poskytuje dvouletou záruční lhůtu.

 

Dalším modelem v pořadí je Accelero Twin Turbo II. Co se podporovaných karet týče, platí to, co bylo napsáno u modelu Hybrid, ale Twin Turbo II podporuje také spoustu starších modelů. Kompletní výčet je opět k dispozici na stránkách produktu. Cena na stránkách výrobce je již přívětivějších €47,62 tedy v přepočtu 1230 Kč a u nás je opět k dostání i pod hranicí 1000 Kč. Tento model má již šestiletou záruční lhůtou.

Arctic Accelero Twin Turbo II Arctic Accelero Twin Turbo II Arctic Accelero Twin Turbo II Arctic Accelero Twin Turbo II

Chladič je podle výrobce schopen bezproblémově uchladit až 250 W odpadního tepla. Na tom mají zásluhu dva 92mm ventilátory, které jsou regulovány pomocí PWM v rozmezí 900–2000 ot./min. Maximální hlučnost pak dosahuje 0,3 sone. Pasiv z 35 hliníkových žeber o tloušťce 0,4 mm je protkán pěti 6mm heatpipe. Pasiv včetně ventilátorů váží 479 g a jeho rozměry jsou 217 × 122 × 53 mm v pořadí délka, šířka a výška.

Posledním ze tří mušketýrů je Accelero Xtreme III, které nese trojici 92mm ventilátorů s PWM regulací v rozsahu 900–2000 ot./min. Hlučnost je udávána na 0,5 sone. Výrobce uvádí, že tento model uchladí až 300 W odpadního tepla, o něž se stará 84 hliníkových žeber o tloušťce 0,3 mm, jimiž probíhá pětice 6mm heatpipe. Celková hmotnost chladiče pak dosahuje 653 g.

Arctic Accelero Extreme III Arctic Accelero Extreme III Arctic Accelero Extreme III Arctic Accelero Extreme III

Podpory se dostalo obdobnému množství karet jako u modelu Twin Turbo II a jejich kompletní výčet je opět k nahlédnutí na stránkách produktu. Za Accelero Extreme III si Arctic na svých stránkách účtuje €88,01, což v přepočtu dělá 2270 Kč u nás je však k dostání již od hranice 1300 Kč. Na Accelero Xtreme III se vztahuje šestiletá záruka.

Arctic ve svých materiálech uvádí, že všechny dnes zmiňované chladiče, jsou tišší než referenční modely od výrobců. Příslušenství, které je k těmto chladičům dodáváno, je opravdu široké. Naleznete v něm například teplovodivou pastu a pásku nebo třeba i izolační pásku a navíc množství pasivů na komponenty tištěného spoje. Z tohoto hlediska nelze výrobci nic vytknout.

Zdroj: Arctic

Arctic nabízí alternativy k referenčním chladičům pro GTX Titan i GTX 780/770

Ohodnoťte tento článek!