Ashton Kutcher jako Steve Jobs má premiéru v lednu 2013

0

Oficiální popisek ze Sundance zní: „Pravdivý příběh jednoho z největším podnikatelů v americké historii, jOBS zachycuje 30 let života Steva Jobs. jOBS je upřímný, inspirativní a osobní portrét člověka, který věci viděl jinak.

Už proto, že si cestu razí skrz festival Roberta Redforda, čekejte spíš upovídaný film se skromným rozpočtem a nezávislým „feelingem“. Během 30 let toho však Jobs hodně zažil, takže bychom se rozhodně nudit neměli. Vždyť i televizní snímek Piráti ze Silicon Valley byl pro fanoušky počítačů hodně zábavný a vychvalovaný.

Ashton Kutcher jako Steve Jobs
Ashton Kutcher jako Steve Jobs, foto: Sundance

O novince toho zatím moc nevíme. Biografický rozměr nám dává jasné hranice toho, co nejspíš uvidíme. Tvůrce známe z IMDB. Režisér Joshua Michael Stern má za sebou dvě nadprůměrná dramata se zajímavým obsazením. Ashton Kutcher svým živelným projevem a podobným vzhledem do role Jobse určitě dobře zapadne.

Zatím máme k dispozici jen jednu fotku, ze které jde vidět, že se autoři dost věrně snaží kopírovat reálie. Na allaboutstevejobs.com najdete rozsáhlou fotogalerii Jobse, Kutcherův snímek připomíná léta 1981–1982.

Steve Jobs

Zajímavý je i název. jOBS ukazuje na zálibu Applu v počátečních malých písmenech, zvýrazněné OBS zase může znamenat obsession. A že těch posedlostí Steve Jobs měl.

 

Snad se film časem dostane i do naší distribuce. Atraktivní téma by se v kinech nemuselo ztratit. Mnohem větší ambice ale bude mít druhý film, na jehož scénáři zrovna pracuje Aaron Sorkin.

Zdroj: TechCrunchSundance

Ohodnoťte tento článek!