Asistentka Siri fungující offline? Apple se pomalu přibližuje dalšímu milníku.

0

Společnost Apple nepřímo potvrdila akvizici další z řady menších společností – na tom by už ani nebylo nic překvapivého. Tentokrát se ale jedná o společnost Novauris, která se specializuje na rozpoznávání řeči a stojí na pozadí mnoha technologií a patentů použitých právě v asistentce Siri. 

Asistentka-Siri-fungujici-offline

Dle dostupných informací jsou již nyní někteří zaměstnanci společnosti Novauris uvnitř Applu a snaží se optimalizovat a vylepšit současné asistentční funkce – přesné informace o jejich náplni práce nejsou samozřejmě veřejné. Proč je ale samotná akvizice tak zajímavá? Novauris se v poslední době snaží přesunout rozpoznávání řeči ze vzdálených serverů do lokálního zařízení, což by mohlo v budoucnu znamenat, že si budeme moci s atraktivním hlasem povídat i bez datového připojení. 

 

O tom, že Apple o posun své populární technologie do nových rozměrů již nějaký ten čas opravdu usiluje, hovoří i spolupráce s dalším partnerem v podobě společnosti Nuance. Ta již technologii offline rozpoznání podporuje, nicméně Apple není schopen implementovat ji ve svém operačním systému. Jak bude situace ohledně akvizice Novauris vypada v budoucnu a zda se opravdu dočkáme lokálně fungující Siri, můžeme v tuto chvíli ale pouze spekulovat. Tak jako tak je tato zpráva zajímavá i z pohledu konkurenčního řešení společnosti Microsoft. Ta o své asistentce Cortaně dává opravdu hlasitě vědět a Apple samozřejmě nechce zůstat pozadu.

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!