ASMedia a VIA s vlastními USB 3.0 řadiči

0

Intel ani AMD nemají a jen tak nebudou mít jižní můstek, který by podporoval nejnovější verzi standardu USB, označovanou jako 3.0 nebo SuperSpeed. To vytváří poměrně velkou skulinu pro různé výrobce samostatných řadičů. Momentálně nejpoužívanější je NEC µPD720200, levnější alternativu nabízí Fresco Logic, svůj řadič chystá i Intel. Server DigiTimes informuje o dvou dalších výrobcích, kteří se hrnou do produkce USB 3.0 řadičů.

Ani jeden z nich není velkým překvapením: ASMedia již nabízí čip ASM1051, který funguje jako převodník ze Serial ATA na USB 3.0. VIA VL700 umí to samé, jiný čip označený VL810 slouží jako rozbočovač pro SuperSpeed USB. VIA svůj USB 3.0 řadič poskytla výrobcům základních desek na testování, výroba by měla být zahájena ve čtvrtém kvartálu letošního roku.


VIA VL700

Jak možná tušíte, ASMedia bude těžit z toho, že její mateřskou firmou je Asustek a tudíž má o odbyt postaráno – jakmile to bude možné, na základní desky Asus a ASRock a pravděpodobně i do notebooků, které Asus vyrábí, se budou montovat pouze řadiče od ASMedia. Hlavně díky tomu ASMedia očekává, že ještě v roce 2010 stihne dodat deset milionů kusů, přibližně polovinu celkové světové produkce. ASMedia může začít dodávat již v červnu/júni a nelze vyloučit, že přesvědčí i „konkurenční“ výrobce základních desek: zatímco v současnosti nejrozšířenější NEC µPD720200 stojí šest dolarů za kus, ASMedia nabízí svůj řadič za méně než tři dolary.

Zdroj: X-bit labs, DigiTimes

ASMedia a VIA s vlastními USB 3.0 řadiči

Ohodnoťte tento článek!