Aspire One 522: AMD Fusion s nefér podmínkami?

0

Acer chystá Aspire One 522. V zeleném šasi se skrývá zelený procesor zelené značky, AMD C-50, alias Ontario z rodiny Fusion.

Aspire One 522 má stejné šasi jako model 255 s dvoujádrovým Atomem, jen nabral ne zrovna sympatickou zelenou barvu a jiná tlačítka touchpadu. Najdete na něm nálepku „HD Internet“, kterou se AMD určitě pokusí maximálně podpořit marketingovou kampaní.

Abychom splnili podmínky onoho „há-dé“, je tu 10,1″ širokúhlý LCD s rozlišením 1280 × 720 pixelů. Procesorem je AMD C-50, procesor APU známý pod kódovým názvem Ontario. Celý čip se vejde do 9 W maximální spotřeby a najdete v něm dvě jádra CPU na 1 GHz a integrované jádro Radeonu HD 6250 (80 stream procesorů na 280 MHz). Nechybí ani čip UVD3 pro akceleraci všemožného videa.

Spotřebou i výkonem na tom bude C-50 podobně jako dvoujádrový Atom N550, AMD ale ve spotřebě APU nabízí i poměrně slušnou grafiku, což se o zobrazovadle GMA 3150 říct nedá.

Máte tu port HDMI, 1Gb/s Ethernet (konektor RJ-45), tři USB 2.0, D-Sub pro analogový obraz a samozřejmě zvuk, jeden 3,5mm konektor pro vstup, jeden pro výstup. Na rozdíl od Aspiru One 255 má model 522 jen jeden reproduktor.

Výbornou spotřebu nové platformy AMD Brazos se ale Acer zrovna nepokusil podpořit. Zatímco dvoujádrový Atom v AO 255 se honosí výdrží osmi hodin, Aspire One 522 prý vydrží jen šest hodin. Vypadá to, že Acer zkrátka osadil menší baterku. Zlé jazyky tvrdí, že AMD může mít platformu jakou chce, ale výrobci notebooků je nezřídka srazí horším zbytkem výbavy.

Zdroj: macles.blogspot.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak osobně jsem rád že umí přepínat na GPU v které je součástí CPU. Tím by měl snad dosáhnou více hodin na baterii ,ale proč má zase jen 2x audio konektor? Proč tam nejsou tři? Jak bych si pak zapojil sluchátka Roccat Kave… Nevíte jestli je na to pak nějaká redukce ,abych měl pak 3x audio konektor tak jak to má ACER 8942G ? dík