AsRock a levná deska pro Core i7

0

AsRock patří tradičně mezi levnější výrobce základních desek. Platforma procesorů Core i7 ale už z principu levná není, a tak se musí vyrábět i drahé desky. Jednou z nejlevnějších drahých desek se stane i docela slušná X58 Extreme. Ač tomu název příliš nenapovídá, deska je opravdu nižší model než již uvedené DeLuxe či SuperComputer.

AsRock X58 Extreme

Deska staví na čipsetu X58 s jižním můstkem ICH10R. Osmifázové napájení a socket LGA 1366 budou to pravé pro Intel Core i7, stejně jako šest slotů pro tříkanálové moduly DDR3 o frekvenci až 2000 MHz efektivně. Tři PEG sloty s podporou CrossFireX i SLI nabízí slušný základ i pro drahý herní počítač.

Šest SATA/300 konektorů je samozřejmostí, stejně jako 7.1-kanálový audio kodek (Realtek ALC890). Na I/O panelu najdete také eSATA2/USB port, sedm USB 2.0 portů, koaxiální i optický S/PDIF, síťový konektor či IEEE 1394. Potěší také Clear CMOS switch přímo vzadu.

Extrémní X58čka od AsRocku by měla stát pod 200 USD, pokud se tedy dostane i k nám do ČR, znamená to nejspíše pod 4500 Kč.

Zdroj: AsRock

AsRock a levná deska pro Core i7
Ohodnoťte tento článek!