ASRock chystá tři levné desky s Z68

0

Tchajwanský výrobce základních desek ASRock je možná trochu méně známý, jde ale o trojku na tomto poli. Jeho produkty jsou oblíbené hlavně díky přijatelné kvalitě za málo peněz. Nyní představuje hned tři zajímavé desky s dosud nejvyšší čipovou sadou Intelu – Z68 Express.

Všechny tři desky podporují přepínání grafických karet v reálném čase, Virtu od LucidLogix. To funguje podobně jako Nvidia Optimus tak, že v případě nepotřeby dedikované grafiky se vaše GeForce nebo Radeony vypnou a jejich funkci zastane Intel HD Graphics 2000 / 3000 v procesoru. Výhodou Z68 je dále spojení kvalit H67 a P67, tedy možnost taktování procesorů řady K a zároveň vyvedení obrazu z desky a použití integrovaného grafického čipu.

ASRock Z68 Pro3-M

Zapomínat bychom neměli ani na Smart Response Technology, resp. SSD Caching, která vám dovolí donutit ke spolupráci pevný disk a SSD za vytvoření jednoho hybridního zařízení s velkou kapacitou a bleskovou odezvou. A pochopitelně je tu i Intel Quick Sync Video – metoda převodu videa za akcelerace integrované grafiky zhruba v polovičním čase.

ASRock Z68 Pro3

ASRock uvádí modely Z68 Pro3-M (microATX), Z68 Pro3 a Z68 Extreme4 (ATX). Kromě socketu 1155 mají všechny desky čtyři sloty pro paměti DDR3 na taktu až 2133 MHz. Dále čtyři porty SATA 3 Gb/s a dva, resp. čtyři na modelu Extreme4, porty SATA 6 Gb/s. Všechny desky mají UEFI BIOS, porty USB 3.0, pro připojení displeje D-Sub (VGA), DVI a HDMI, v případě Z68 Pro3-M a Z68 Extreme4 také DisplayPort. ASRock se také chlubí podporou Combo Cooler Option, což znamená, že můžete na desku nasadit i chladič z procesorů LGA 775 nebo 1156. Jak Z68 Pro3, tak Z68 Pro3-M mají jen jeden slot PCI Express ×16, zatímco Z68 Extreme4 je má tři a podporuje SLI i CrossFireX. Vyzdvihnul bych i optický S/PDIF na všech modelech.

ASRock Z68 Extreme4

Ceny neznáme, desky by měly být dostupné v řádu několika týdnů.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!