ASRock má desku, do které připojíte hromadu disků, a ještě zbyde!

0

Někdy je těžké s výrobkem zaujmout, zvlášť když značná várka parametrů je pevně dána osazenými čipy, které používá i konkurence. Je tedy nutné hledat další cestičky k srdci zákazníka. ASRock Z87 Extreme11 bude cílit nejspíš na notorické stahovače.

Výrobce totiž na této desce rozhodně nešetřil se SATA konektory – najdete jich osazených hned 22. Šest z nich je realizováno pomocí čipové sady, šestnáct potom pomocí čipu LSI 3008 s expandérem 3X24R. Všechny porty mají propustnost 6 Gb/s.

Pokud by vám i tohle bylo málo, můžete datové úložiště rozšířit pomocí externích disků – připojit je můžete do libovolného ze dvanácti portů USB 3.0. Myslím si, že majitelé takové desky si na nedostatek diskové kapacity už stěžovat nebudou.

ASRock Z87 Extreme 11
ASRock Z87 Extreme 11

Deska má ale i jiné přednosti – k dispozici jsou hned čtyři sloty PCIe, při zapojení čtyř grafických karet každý port využije osm linek PCIe. Vzhledem k tomu, že na provoz disků padne dalších 8 linek a 4 „vyžere“ rozhraní Thunderbolt 2, bylo nutno osadit můstek PLX 8747.

Základní deska poskytuje i bezdrátovou konektivitu podporující standard 802.11ac (blíže neurčené řešení od Broadcomu) a zvukový codek Realtek ALC1150 (Purity Sound). Jako třešničku na dortu výrobce osadil dvojici síťových karet od Intelu.

Zatím neznáme cenu tohoto modelu, je ale vcelku jasné, že to bude pěkný balík. Své majitele si ale určitě najde.

Zdroj: Anandtech 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Holt to vypadá, že zase po dlouhém čase některé doplňky přestanou fungovat a bude třeba hledat nové. Objevilo se to s přechodem na verzi 2, pak 3, pak 4 a nyní s verzí 25. Samozřejmě některé to netrápí, ale já si rád prohlížeč upravím, jak chci, neb ho používám na PC nejvíc.