Asrock má tři levné desky s H55

0

Intel brzy vydá nová 32nm dvoujádra (virtuální čtyřjádra) na architektuře Nehalem (Westmere, chcete-li) pod označením Core i3 či Core i5, nezapomínejme také na Pentium G.

Procesory budou mít integrované 45nm grafické jádro a desky pro ně by tedy měly mít nějaký výstup, pokud chcete IGP používat. Od toho zde jsou čipsety H55 a H57 (případně Q57). Asrock, tradičně příjemně levný výrobce, chystá s čipsetem H55 hned tři základní desky. Všechny bohužel pouze s podporou starších standardů SATA i USB.

První na řadu přichází H55DE3, deska klasického formátu ATX. Kromě patice LGA 1156 má deska čtyři sloty pro paměti DDR3 o frekvenci až závratných 2600 MHz. Dva PEG sloty s podporou CrossFireX, dvě PCI Express x1, dvě stará PCI, čtyři SATA porty a dva eSATA konektory nejsou ničím šokujícím, nejinak to platí o osmikanálovém HD Audiu či 1Gb/s Ethernetu. Z videovýstupů najdeme na I/O panelu nejen D-Sub a DVI, ale i HDMI.

Asrock H55M je menší microATX deska. Sloty na paměti DDR3 jsou pouze dva, ubylo jedno PCI a jedno PCI Express x1, jinak tu máme pět SATA portů a jeden eSATA konektor. Rozměry značně poklesly. Zůstávají s námi příjemnosti jako HDMI či dva PEG sloty.

Konečně, H55M Pro je vylepšenou verzí malé H55M. Všechny kondenzátory jsou výhradně Dura-Cap s dlouhou životností. Sloty pro paměti DDR3-2600 jsou tentokrát čtyři, napájecí kaskáda je pětifázová.

Všechny tři desky by se měly na trh dostat na přelomu roku za adekvátní, zřejmě nepříliš vysoké ceny.

Zdroj: OCWorkBench.com

Ohodnoťte tento článek!