Asrock na informační embargo moc nedbá: detaily o Asrock Z77 Extreme6

0

Nová základní deska s označením Asrock Z77 Extreme6 by se měla stát vlajkovou lodí mezi deskami s chipsetem Intel Z77. Deska je laděna do černo-zlatých odstínů, což je stejný styl jaký výrobce používá u desek s highendovým X79.

Z77 Extreme6 má standardní formát ATX a je osazena kvalitními japonskými kondenzátory s pevným dieletkrikem. Procesor je napájen 8+4 fázovým napájením, díky němuž by neměl být problém uživit procesor i při vysokém přetaktování. Podporovány jsou procesory Intel Core i7 / i5 / i3 v pouzdře LGA 1155.

Pro paměti DDR3 jsou připraveny celkem čtyři sloty a umožňují zapojení dual-channel. Na desce dále naleznete celkem tři sloty PCIe ×16, jeden PCIe ×1, dva PCI a poněkud netradičně i jeden mini-PCIe ×1 slot, který slouží např. pro osazení karty Wi-Fi. Konektorů SATA máte k dispozici celkem 8 – 4× SATA 3 Gb/s a 4× SATA 6 GB/s.

Na I/O panel výrobce osadil čtveřici videovýstupů – D-Sub, DVI, HDMI a DisplayPort. Nemohou samozřejmě chybět ani obvyklé konektory jako je USB 3.0, Gigabitový Ethernet, audio, eSATA a FireWire.

Deska podporuje celou řadu technologií – Nvidia SLI, AMD CrossFire, LucidLogix Virtu a další. Funkce RapidStart a SmartConnect vám umožní rychlý přístup k internetu i bez spuštění OS. Cena této slušně vybavené desky není nikde uváděna, ale Asrock je znám relativně nízkými cenami svých produktů.

Zdroj: VR-Zone a TechPowerUp

Asrock na informační embargo moc nedbá: detaily o Asrock Z77 Extreme6

Ohodnoťte tento článek!