Asrock ukázal dvě desky s X99 (Haswell-E). Workstation a bohatě vybavená m-ATX

0

Nových desek s chipsetem X99 přibývá jako hub po dešti. V posledních dnech jsme psali o některých z nich:

Asrock nechce zůstat pozadu a představuje první desky pro Haswell-E. První je X99 Workstation se dvěma síťovkami Intel. Osm paměťových slotů pojme až 128 GB RAM (16 GB na slot) s podporou ECC. Kromě šesti PCIe 3.0 ×16 slotů nechybí ani Ultra M.2 slot. Pro připojení velkých diskových polí je osazeno až deset SATA 6.0 Gb/s portů.

Nechybí ani kvalitní audio část. Asrock použil „platinové“ 12K kondenzátory, pravděpodobně z dílen Nichiconu. Nad PCIe je umístěn molex jako přídavné napájení pro karty. Svoje využití má především u systémů těžící Litecoin s multi-GPU řešením, protože standard ATX 24pin nedokáže dodat dostatečné množství energie pro několik R9 290X při trvalém provozu. V pravém dolním rohu najdeme informační displej a tlačítka start / reset.

 

Nový Purity Sound 2 obsahuje převodník Realtek ALC 1150 se stíněním EMI, sluchátkovým zesilovačem NE5532 s podporou 600Ω sluchátek. Druhý NE5532 se stará o zesílení signálu se SNR 115 dB. O filtraci se starají audio kondenzátory Nichicon FW a celý plošný spoj je odizolovaný od zbytku desky. Toto řešení je zhruba na úrovni levných zvukovek jako je Xonar DG.

Asrock X99M Killer je deska formátu micro-ATX se čtyřmi sloty RAM a třemi PCIe 3.0 ×16 doplněné o Ultra M.2 slot. O připojení disků se stará osm SATA 6 Gb/s. Jako verze WS nabízí duální síťovku doplněnou o Atheros Killer E2200 společně s Intelem. Zvuk má na starosti zmíněný audio systém Purity Sound 2. 

Cenu ani dostupnost Asrock neoznámil.

Zdroje: TechPowerUp, Anandtech, Asrock, TweakTown forums

Ohodnoťte tento článek!