Asus 1015BX: AMD C-60 v akci

0

Asus Eee PC 1015BX byl zalistován v Německu za poměrně sympatickou cenu ‚Ǩ209. To je v přepočtu jen asi 5000 Kč, a zrovna Německo ceny zase tolik odlišné nemá. Za těch pár korun dostanete 10″ netbook s novým procesorem platformy Brazos.

AMD C-60 není sice tak docela nováčkem, ale mnohokrát jsme jej osazený ještě neviděli, proto jej pro jistotu představím – jde o dvoujádrové APU Ontario tikající na rovném 1 GHz. Na rozdíl od svého známého konkurenta C-50 ale novinka podporuje AMD Turbo Core a v případě potřeby může jedno jádro zrychlit až na 1,33 GHz. To je pořád málo, ale v takto nízkých rychlostech to poznáte.

 

V procesoru je integrovaný Radeon HD 6290, grafický čip s 80 Stream procesory na taktu 276 MHz, Turbo Core jej může ale opět zrychlit až na 400 MHz, což s rychlými pamětmi může také znamenat velký výkonový nárůst ve hrách.

Jinak má netbook v této konfiguraci k dispozici jen 1 GB RAM, což je docela škoda, dva gigabajty by se určitě využily. Pevný disk pojme 320 GB dat, máme tu Wi-Fi, webkameru, čtečku SD karet, výstup HDMI a 1024 × 600 pixelů na 10,1″ displeji. Velkou škodou je, že k 9W procesoru Asus osadil jen tříčlánkovou baterii, což srazí výhodu nízké spotřeby a výdrž na akumulátor bude pouze průměrných… 4-5 h?

Asus Eee PC se bude prodávat s Windows 7 Starter v bílé i černé verzi, netbook s AMD se chlubí zejména svou nízkou cenou a výkonem, který by měl překonat dvoujádrové Atomy.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář