Asus BU400: pracovní ultrabook z uhlíkových vláken s profi-grafikou

0

Na prodejní pulty se dostavil nový business-class ultrabook z dílen Asusu. Překvapí nejen výkonem, ale i uhlíkovými vlákny.

Správný pracovní ultrabook musí splňovat dvě věci, mít odolné tělo a dostatečný výkon. A toho si jsou v Asusu vědomi. Nový model proto vybavili tělem z uhlíkových vláken, ULV procesorem Intel Core i5-3317U (Ivy Bridge), ale především profesionální grafickou kartou Nvidia Quadro NVS 5200M, která se v ultraboocích jen tak nevidí. Mírným zklamáním ale může být matný 14″ LCD monitor s rozlišením pouhých 1366 × 768 pixelů – když Asus osazuje i na 11,6″ modely Full HD displeje. Ve znamení nových Windows 8 ASUS připravil i variantu s dotykovým displejem, ta bude však dostupná až na začátku příštího roku.

Asus BU400

Ve výbavě dále nalezneme hybridní zapojení pevného disku s udávanou kapacitou 320 GB (specifikace pro ČR se ale mohou lehce lišit) a malého SSD, 4 GB RAM či tři porty USB 3.0. Samozřejmostí jsou výstupy HDMI a D-Sub (VGA). To vše se vměstnalo do přijatelné váhy 1,64 kg. Asus BU400 se zatím bude prodávat jen v Americe, zda se dostane i k nám do Česka není jisté. Celkově se ale jedná o zajímavou levnější konkurenci pro ThinkPad X1.

Zdroj: AsusUltrabook News

Ohodnoťte tento článek!