Asus bude mít první ultrabook s displejem 4K

0

Podle serveru Notebook Italia připravuje Asus ultrabook s rolišením 4K. Stal by se tak prvním, kdo s tímto obřím rozlišením u notebooků přijde; což se mu ostatně podařilo i u monitorů (viz PQ321QE). A vlastně byl i prvním, kdo přišel s Full HD IPS u běžných notebooků. Ostatní jen dotahují, v displejích je Asus lídrem.

Zenbook NX500 bude 15″ hliníkový ultrabook a v podstatě půjde o nástupce modelu UX51, který má Full HD. Jakožto prémiový model se u něj očekává se vysoká cena, kterou nelze příliš odhadovat. Kdž začínal Zenbook UX51, stál okolo 50 000 Kč. Podobnou cenu lze očekávat i nyní.

Windows není na vysoké rozlišení stále připraveno a u 15″ dává smysl nejvýše Full HD. Jenže rozlišení jde snížit a pokud tak učiníte na poloviční hodnotu, nemělo by dojít ke zkreslení. A právě u 4K je polovičním rozlišením Full HD, což je ideální. Alespoň do doby, než vyjde použitelná verze Windows.

Ostatní parametry nejsou známy, ale mělo by jí o platformu Haswell a dedikovanou grafiku lépe podporující 4K. Dále ozvučení Bang&Olufsen, ale zřejmě bude chybět numerický blok klávesnice. Na renderech také není vidět ethernetový konektor. Prvních živých fotek se snad dočkáme za měsíc v Miláně.

 

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mě by se něco takového líbilo, ikdyž mi přijde, že procesor je zbytečně moc výkonný. Spíš bych ocenil nějaké hodně úsporné dvoujádro.

    Fotky bych mohl okamžitě odeslat nebo sdílet (na nějaké editace nebo práci s obrazem to určitě není). Někdy bych si chtěl takový přístroj vyzkoušet, co dovede v kombinaci s aplikací na rozpoznávání obrazu/předmětů/textu (například Google Goggles).

    Je mi záhadou, na co takový přístroj potřebuje čtyřjádro na 1,6 GHz.