Asus chce být prvním výrobcem s Androidem 5.0. Potvrdil také kódový název Jelly Bean

0

Android 5.0 by se měl jmenovat podle další sladkosti (želatinových fazolek) a Asus si říká o to, aby byl první výrobcem, který na trh uvede zařízení s novým systémem.

Asus teď velmi těsně spolupracuje s Googlem, takže až budou mít připraven Android 5.0, myslím si, že je velká pravděpodobnost, že budeme v první vlně, která nabídne update s Jelly Bean,“ řekl rozhovoru pro TechRadar viceprezident firmy Benson Lin.

Asus Padfone

3in1 Asus Padfone, foto: Asus

Asus se teď hodně snaží. Na trhu s telefony sice nezaznamenal žádný úspěch, ale rozhodně vyrábí nejzajímavější tablety. Ať už to bude levný (přesto našlapaný) Memo 370T, klávesnicové modely Transformer či chystaný Padfone, který bude kombinovat smartphone, tablet a smartbook.

Právě variabilita přístrojů by mohla sedět novému Androidu. Už verze 4.0 konečně spojila tabletovou a smartphonovou větev, v „pětce“ by se mohl Google poučit z předchozích chyb. Nicméně na trh se nejspíš nedostane dříve než na podzim.

Zdroj: TechRadar

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. já nevím ale filmy pouštím pouze v pc, stb u babiny stejně podporuje divx takže xvid musim konvertovat (narazil sem téměř vždy na xvid) a pokud jde o zvuk tak k tomu zlepšení mělo dojít už dávno, takže proč ne…

  2. Já pouštím filmy na starém PC kterému dělá problém větší rozlišení a H264 a monitor má poměr 4:3 😀
    Větěinou stahuji co největší AVI s 5+1 zvukem s menším rozliením než 720p (protože už to se mi trhá) 😀
    Když je navýběr MP4 nebo MKV s menším rozlišením a 5+1 zvukem tak stahuji jej..
    Nejlepší mi přijde udělat kopii z DVD (zachovat rozlišení, oříznotu okraje) a uložit to do mkv, x264, oggvorbis 5+1 – to přehraju a hezky se na tom na malém monitoru kouká 😀