Asus dokáže využít plný potenciál SATA Express. Se SRIS prý dosáhne 809 MB/s

0

Spolupráce společností Asus a Intel za účelem vývoje nové struktury BIOSu (resp. UEFI) přináší první výsledky. Na budoucích základních deskách Asus můžeme očekávat využití plného potenciálů při komunikaci mezi sběrnicí SATA Express (již jsme psali o technologii více) a samotným zařízením. Technologie SRIS přináší kromě navýšení slibované rychlosti ještě další zajímavé novinky.

ASUS dokáže využít plný potenciál SATA Express

Nová technologie implementovaná přímo do BIOSu základních desek prezentovaná pod názvem Separate Reference Clock s Independent Spread Spectrum Clocking Architecture
(ve zkratce SRIS) zajišťuje přesné synchronizované časování mezi sběrnicí a samotným zařízením. Díky tomu je možné na takto vybavených základních deskách dosáhnout sekvenčních přenosových rychlostí dosahujících 745 MB/s při čtení a 809 MB/s při zápisu.

 

Asus u SRIS slibuje lepší kompatibilitu napříč jednotlivými platformami a zařízeními světových značek. A bez SRIS je možné pozorovat nižší přenosové rychlosti nebo špatnou identifikaci připojeného disku. Tato slova je samozřejmě třeba brát s lehkým nadhledem – nedá se očekávat, že by SATA Express byla bez této noviny zcela nefunkční. Tak jako tak budou všechny nové základní desky představené společností Asus disponovat ve svém UEFI i podporou pro optimální komunikaci sběrnice SATA Express s připojeným zařízením– SRIS. 

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. V současnosti vychází TESCOmobile cenově nejlépe při propojení s kartou Klubkart……… Při dobití dostanete Vždy zdvojený kredit – bonusový – tímto se dostanete na 1.45kč minuta do Všech Sítí a polovinu do své sítě s účtováním 60+1 – pouze je třeba si trochu pohlídat Bonus-kredit, na který máte 30 dní, na zbytek svého vlastního kreditu už máte čas zbývajících 5 měsíců…….Pro toho, kdo více volá, se vyplatí balíček za 300kč. – ve skutečnosti vás vyjde na 100kč. – zbytek je z bonus-kreditu a pak vás stojí volání minuta do všech sítí 0.83kč. s účtováním 1+1, celkem máte na jedno nabití kreditu k dispozici 120 volných minut + 60 SMS na 30 dní. Do své sítě Voláte i SMSkujete 30 dní zdarma neomezeně a při každém dalším dobití kreditu po 30 dnech se to vše opakuje…..Operátor se vyjádřil, že bonusové kredity budou zachovány, tak jako na Slovensku!!!…Provoláním celkového kreditu 200+200kč.-bonus,Balíčkem + zbytek běžně, vás vyjde 1 minuta celkem 1.29kč…U Balíčku se nevyplatí nabíjet více jak 200kč…Stoupá pak cena 1 volné minuty.