Asus dostal zelenou

0

Stále více lidí na celém světě začíná dávat při výběru zboží důraz nejen na kvalitu, design či technické inovace, ale i na šetrnost výrobků k životnímu prostředí. Na trhu tak vzniká poptávka po výrobcích a službách, které jsou nejen schopny plně uspokojit nároky, které na ně klademe, ale které jsou současně při výrobě, provozu a likvidaci šetrné k prostředí okolo nás. Na tyto trendy reagují i výrobci spotřebního zboží a dodávají na trh stále větší množství výrobků, které označují za ekologické. Jen málo z nich však může ekologičnost svých výrobků dokladovat nezávislým ověřením a certifikátem o ekologické šetrnosti.

„Nezávislé ověření ekologické nezávadnosti výrobků je pro zákazníka velmi důležité, protože na rozdíl od pouhého prohlášení firmy opravdu garantuje, že je výrobek šetrný k životnímu prostředí,“ vysvětluje Mgr. Adéla Petrová, vedoucí Agentury pro ekologicky šetrné výrobky a služby při CENIA, české informační agentuře životního prostředí. „V České republice garantuje ekoznačení přímo Ministerstvo životního prostředí.“

Ačkoliv je spektrum výrobků, které ekoznačku nesou velmi široké, v oblasti notebooků ještě v České republice žádný výrobek toto ocenění nezískal. Ocenění pro celou řadu notebooků, jaké v ČR získaly notebooky ASUS, dosud nemá žádný dodavatel v Evropě.

„Společnost ASUS je pevně odhodlána prosazovat „zelenou“ cestu ve výpočetní technice a svou nejnovější řadou notebooků ze série N pomáhá uživatelům lépe se seznámit s nadcházejícím trendem nových technologií, které jsou šetrné k životnímu prostředí,“ říká Tzershin Wu, Manager of Corporate Quality Center ASUSTek Computer Inc. „Mezi tyto technologie patří Super Hybrid Engine, Smart Freq-Tunning, Mobile EPU, Hybrid Power 4 Gear“ Za každým z těchto názvů se skrývá technologie, která šetří stále cennější přírodní zdroje.“

Mezi další pozitivní vlastnosti notebooků řady N patří i zvýšená výdrž baterie a to až o 35 %, což naplňuje požadavky ekoznačky na maximální energetickou úspornost certifikovaných výrobků. „Přístroj řady N50 má dokonce vestavěný ionizátor vzduchu, který pomáhá čistit okolní vzduch od alergenů a bakterií, takže je zajištěna i podmínka sníženého negativního dopadu na lidské zdraví uvádí Petrová.

Výrobky firmy ASUS splnily přísná kritéria, která postihují celý „životní cyklus“ výrobku. Jsou zaměřena především na spotřebu energie, životnost, hlučnost, ale i elektromagnetické zaření, zpětný odběr i obsah nebezpečných látek ve výrobku. Závazek společnosti ASUS k „zelené“ cestě ve výpočetní technice se odrazil ve výzkumu nových alternativních materiálů, které by bylo možné použít při výrobě produktů a jejich součástí, čímž aktivně pomáhá chránit životní prostředí a bojuje proti dalšímu ničení planety.

Díky těmto průkopnickým technologiím vytvořila společnost ASUS obraz budoucnosti výpočetní techniky představila novou, k životnímu prostředí šetrnou „N řadu luxusních notebooků a připravuje také notebooky, jejichž základním alternativním materiálem ve výrobním procesu je bambus. Ocenění Ekologicky šetrný výrobek a Květina je jen potvrzením správnosti cesty nastoupené společností ASUS.

Zdroj: tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář