Asus Eee Note 800: hybridní šikula

0

Asus oficiálně představil nový Asus Eee Note, hybridní zařízení, které bude schopné nabídnout plnohodnotný digitální zápisník a čtečku elektronických knih s vysoce kontrastním dotykovým černobílým displejem, jehož čitelnost neklesá ani při silném okolním světle. Asus Eee Note EA800 je tenký a lehký přenosný přístroj, který můžete ovládat perem, psat texty do dokumentů Microsoft Office, prohlížet PDF nebo číst elektronické knihy.

Asus Eee Note má obrazovku s úhlopříčkou 8 palců (poměr 3:4 s rozlišením 768×1024 bodů). Matný displej je kombinován s dotykovou technologií Wacom pro psaní perem nebo možností pořízení skic a kreseb s důrazem na velmi jemné detaily. Černobílé kresby kvalitou připomínají tištěné stránky a podsvícení displeje podporuje ostré zobrazení snímků i za denního světla, na rozdíl od jiných mobilních zařízení.

Asus Eee Note 800 - 01

Asus Eee Note 800 - 02

Asus Eee Note EA800 pracuje s operačním systémem Linux, kombinuje interní 4GB paměť s možností rozšíření paměťovou kartou microSD o kapacitě až 16 GB. Mezi další výbavu patří 2 Mpx kamera, reproduktor s výkonem 1W a i přes určení jako inteligentní digitální záznamník nemůže chybět možnost připojení k internetu s pomocí modulu Wi-Fi 802.11b/g.

Asus Eee Note 800 - 03

Baterie s kapacitou 3700mAh vydrží v pohotovostním režimu až 10 dnů, v provozu pak 13,5 hodin s vypnutým Wi-Fi a 10 hodin s přístupen na internet. Asus Eee Note podporuje následující formáty: PDF, epub, MP3, JPEG, BMP, GIF, PNG, TXT, DOC, docx, xls, xlsx, ppt, PPTX.

Asus Eee Note 800 - 04;

Asus Eee Note 800 - 05

Zdroj: NotebookItalia, NotebookNews

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Sákryš…vyplatí se počkat na tyto nové notebooky, které budou vybaveny SB procesory? Ceny jsou bez DPH, nebo jsou to ceny v přepočtu z USA? Za 21 000Kč i s DPH to Lenovo předobědnávám! Až se mi taková cena v našich končinách nechce věřit…

  2. Titulek jak z blesku. Pokud nechcete mást čtenáře, uvádějte laskavě reálné ceny ve správné měně – ne, ten nejlevnější notebook opravdu nestojí 16000kč, ale 852USD. Váš přepočet je matoucí, protože ceny v evropě jsou odlišné – ať již z důvodu daní, jiných marží, přepravních cen, záruky apod.