Asus Eee Note EA800: bloček za fér cenu?

0

Tablet měl nahradit noviny, časopisy a vůbec hromadu věcí na vašem snídaňovém stole. Poznámkový blok v digitální formě je jeho útlejší, střízlivější kolega s poněkud smysluplnějšími parametry. Nyní se přidal gigant Asus – uvádí svou novinku Eee Note.

Asus Eee Note EA800 se skládá hlavně z 8″ černobílého displeje s rozlišením 1024 × 768 px. Na čele přístroje najdete osm hardwarových tlačítek a displej je pochopitelně kapacitní – multidotykový. Kreslit můžete prsty i stylusem na rozlišení 2540 dpi.


Na zádi najdete 2Mpx kameru, doufejme že s autofocusem, protože fotit dokumenty s fixním ohniskem je dost problém. Zařízení má i n-kovou Wi-Fi pro prohlížení webu, port USB 2.0 a 1W reproduktor. Paměti tu máme 4 GB, dá se navíc rozšířit microSD kartami, takže na poznámky či čmáranice je místa docela dost. Na baterku má vydržet až 13,5 h. Hmotnost osmipalcového zařízení dělá 520 g.

Eee Note EA800 podporuje soubory PDF a ePub a má nahraný Longmanův naučný slovník. Dodává se s dvěma stylusy a pouzdrem. Jeho doporučená cena vč. DPH je ‚Ǩ259, v ČR 5990 Kč. To se může zdát jako dost, proto je v nadpisu otazník. Pokud si dal ale Asus záležet se softwarem a nic neošidil, přijde mi tento poznámkový blok nové generace s parádní výdrží na baterku docela fajnově stavěný, vzpomeňte na populární Galaxy Tab za 19 000 Kč.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!