Asus Eee: nyní jako mini PC

0

Když se řekne Asus Eee, nejvíce z vás si asi vybaví ultralevný notebook Eee PC. Nyní jsme se ale dočkali dvou nových produktů mířených do jiných segmentů. Prvním z nich je Eee Box.

Eee Box je miniaturní stolní PC s procesorem Intel Atom 270 (1,6 GHz) a 1 GB operační paměti v podobě SO-DIMM DDR2 modulu. Čipset je jak jinak než intelovský 945GC. Stroj obsahuje pevný disk s kapacitou 80 GB, ale žádnou optickou mechaniku, její funkci částečně nahrazuje čtečka paměťových karet (zvládá formáty MMC/SD/SDHC a Memory Stick/MS Pro). Co také nevyčtete z obrázku zadního panelu je přítomnost Wi-Fi adaptéru standardu IEEE802.11n. Na fotografii výše je vyobrazen růžový model, v nabídce jsou ale i konzervativnější bílý a černý.

Další novinkou z rodiny Eee je Eee Monitor.

Eee Monitor ovšem není obyčejný monitor, je to počítač ve stylu Apple iMac – v jednom šasi je schována jak obrazovka, tak samotný počítač. Ještě nebyl vydán oficiálně, takže specifikace jsou předmětem dohadů. Takže jediná jistota, kterou vám můžeme poskytnout, je fotografie zadního panelu s konektory.

Další fotografie naleznete na serveru LaptopMag.

Zdroj: tisková zpráva, NordicHardware, LaptopMag

Ohodnoťte tento článek!