Asus Eee: v Japonsku s XP

0

na Japonském trhu. Do prodeje zde jde prostřední model 4G-X, který nabízí stejnou výbavu, jako běžně prodávaný 4G model. Ono písmenko X za pomlčkou znamená, že je notebook dodáván s operačním systémem Microsoft Windows XP Home Edition.


Všimněte si zkráceného mezerníku…

Japonský model má srovnatelnou hardwarovou výbavu, prodává se však za 468 dolarů (asi 8 500 Kč), zatímco obyčejný 4G model koupíte za 399 dolarů (asi 7 200 Kč). Z hrubého propočtu nám vychází, že za Windows XP tak uživatelé zaplatí 69 dolarů (přibližně 1 300 korun). Asus to vysvětluje tím, že podle provedených průzkumů místní uživatelé nestáli o operační systém Linux a přiklánějí se spíše k Windows.

Japonskou verzi lze rozpoznat velmi snadno. Má na zadní stěně licenční nálepku Windows XP, vedle touchpadu nadete nálepku s logem “Designed for Windows XP” ale hlavně je jiná klávesnice. Zmenšen byl mezerník, na každou jeho stranu přibyla jedna klávesa navíc, Enter je velký a je orientován svisle.

Kompletní fotogalerie


Ačkoli tato informace ještě nebyla zveřejněna, troufáme si tvrdit, že některá z verzí prodávaných na japonském trhu bude mít vestavěný mobilní modul. Vycházím totiž ze zjištění, že se v sekci podpory Eee PC na webových stránkách Asusteku objevily ovladače pro zařízení, označované jako 3,5G modem

 Odkazy k tématu: Asus Eee PC

Ohodnoťte tento článek!