Asus Fonepad: sedmipalcový tablet, který umí telefonovat – MWC 2013

0

Sedmipalcový tablet klasické konstrukce akorát zapadá mezi oba díly z nového PadFonu Infinity a je o kousek dražší, než Nexus 7. Nabídne rozlišení 1280 × 800 px, kvalitní panel (zřejmě IPS) a váží jen 340 gramů. Verze pro evropský trh nebude mít zadní fotoaparát a narozdíl od pogumovaného Nexusu je Fonepad z jednoho kusu hliníku

Uvnitř je procesor Intel Atom Z2420 na frekvenci 1,2 GHz a v prodeji budou dvě verze s 8 a 16 GB paměti. Úložiště je možné doplnit microSD kartou. Operační systém je prozatím Android 4.1 Jelly Bean, upgrade na verzi 4.2 pravděpodobně bude. Díky Intelu by mělo jít o slušně výkonný tablet s dobrou výdrží. Kapacita akumulátoru činí 4270 mAh.


 foto: Cnet

Asus se zřejmě rozhodl, že přesvědčí lidi telefonovat z obřích placek, protože Fonepad má slot na SIM kartu nejen pro datové služby, ale i pro běžné volání, jako klasický smartphone. Nakolik je to užitečné i pro evropský trh a nakolik jde o slepou vývojovou větev nechám na vás. V Asii jsou velké telefony populární proto, že v nich ženská ruka vypadá menší, což místní oceňují. Cena se bude u 16 GB varianty pohyboval okolo 6 800 Kč.

 

zdroj: Cnet

Ohodnoťte tento článek!