Asus má nový herní supertelefon ROG Phone 3 se 144Hz displejem

3

Asus dnes představil třetí generaci svého herního supertelefonu ROG Phone 3. Ten přináší obrovský výkon a displej jako u herních monitorů. Škoda z něj jen telefonovat. Asus ukázal i o třetinu levnější model Strix Edition.

Asus pro svůj nový herní telefon použil nejvýkonější mobilní procesor současnosti Qualcomm Snapdragon 865+, který již obsahuje čip 5G. Jádra Kryo 585 běží na 3,1 GHz, jako grafika je zde Adreno 650. Asus se chlubí, že ani v zátěži nebude procesor „throttlovat“.

K tomu dostanete 12 nebo 16 GB operační paměti a až 512GB úložiště rychlého typu UFS 3.1. Vylepšené chlazení má několikrát větší plochu. Design zůstává podobný svým předchůdcům a nechybí ani svítící logo na zádech. Nabíjecí USB-C najdete tradičně dole, ale druhý stejný konektor i na boku.

Displej jako u herních monitorů

Displej je minimálně parametrově dechberoucí. Velikost 6,59″ dnes není žádné pádlo a na hry je naopak větší velikost užitečná. Jde o typ AMOLED, který má obnovovací frekvenci 144 Hz a udávanou odezvu 1 ms. Zaznamenání doteku prstu ale funguje s ještě vyšší, 240Hz frekvencí, což je pro hry ovládané přes displej vcelku důležité. Parádní by měla být i 10b barevnost. Asus uvádí přesnost barev dE pod 1.

Přestože jde především o herní telefon, vylepšený je i foťák. Na zádech najdete rovnou tři čočky, jen vedle ultraširokého zde není teleobjektiv, ale senzor hloubky ostrosti. Akumulátor má kapacitu 6000 mAh. V příslušenství dostanete i nacvakávací chlazení s ventilátorem, jež slouží současně jako stojánek a poskytne i sluchátkový jack (přímo na těle telefonu totiž není). Asus tvrdí, že dokáže snížit teplotu telefonu až o 4 °C.

Telefon bude v prodeji za cenu 31 990 Kč, ve variantě s menší kapacitou paměti pak za 28 990 Kč. Levnější model Strix Edition se Snapdragonem 865 (bez Plus a tedy na nižší frekvenci) a menší porcí paměti (8/256 GB) pak za 22 990 Kč. Velký Gamepad Kunai stojí 3599 Kč a stanice Twinview 3, jež poskytne sekundární displej, pak 6999 Kč.

zdroj: TZ Asus

Asus má nový herní supertelefon ROG Phone 3 se 144Hz displejem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. K tématu handhledl s Androidem: Spusta takových čínských pokusů byla a je. Youtube je toho plný a některé nejsou špatné. Já už 8 let čekám na nástupce toho jediného, co mělo jako herní telefon smysl – Xperie Play.

    Ten telefon jsem měl 4 roky a vyměnil ho jen proto, že ve světě online služeb a neustálých aktualizací, bez kterých ony služby nefungují, byl umělě zpomalený natolil, že už se nedal používat – pro příklad, co tím myslím – když jsem telefon v srpnu 2012 koupil, služby Google Play měly pod 1MB a v RAM nezabíraly nic. Koncem roku 2015 už měly přes 110MB a v RAM dokázaly zabrat to stejné (telefon měl 512MB RAM). Přitom funkčnost nebyla nijak rozšířená a na pozadí běžely naprosto nesmyslně moduly pro Android Wear apod. (který byl podporovaný až od Androidu 4.4 paradoxně). Spousta aplikací, které jsem si koupil a na telefonu používal, přestala v letech 2014-2016 (koncem už většina) podporovat Android 2.3. U her bylo řešení většinou snadné – neaktualizovat a zálohovat verzi apk kompatibilní s telefonem. Ale u programů to bylo horší – cokoli závislého na online funkcích kvůli měnícím se API bez aktualizací postupně přestávalo fungovat. V roce 2016 jsem tak telefon provozoval tak na 30%. Bez map, navigace (pokud nepočítám offline se starými mapami), geocachingu, messengerů, aukra a dalších nákupních i jiných aplikací.

    Do teď mi ten telefon chybí, stejně jako ta zlatá éra Androidu. Teď už je ten ekosystém k pláči, ale nic jiného není (Apple neberu jako alternativu).