Asus K52JU: karmínová evoluce

0

Káčková řada Asusu se posouvá o ždibec výše přidáním nového pěkného modelu K52JU s docela rychlým procesorem, grafikou na nenáročné hraní a hlavně hezkou barvou.

Tradičně nablýskané plastové šasi dostalo elegantní karmínové zbarvení s pěkným vzorem. Displej je 15,6″ lesklý LCD s LED podsvícením a s rozlišením 1366 × 768 (klasika, bohužel). Klávesnice má i numerický blok, touchpad by měl podporovat více dotyků a opěrky pro zápěstí podle Asusu není možné ušpinit.


Procesorem je zde Intel Core i3-370M, silné a úsporné dvoujádro na 2,4 GHz. To má k sobě 3 GB pamětí DDR3 a rádoby nový Radeon HD 6370M od AMD / ATI s 512 MB paměti. Nejásejte příliš, jde o přeznačený a kosmeticky zpomalený Mobility Radeon HD 5470. Na nenáročné hraní starších her je tak notebook s klidem použitelný. Nezapomínejme na 320GB pevný disk a DVD vypalovačku.


Dále tu máme samozřejmě Bluetooth, Wi-Fi, gigabitovou síťovku, čtečku karet a příjemně třeba taky HDMI port pro digitální připojení displeje či projektoru. Notebook se šestičlánkovou baterií váží ne úplně příjemných 2,7 kg a jeho výdrž může být tak čtyři až pět hodin.

S 64b edicí Windows 7 Professional (!) se notebook bude prodávat za 17 500 Kč.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ten systém bude extrémně pomalý. A to tím více, čím pomalejší připojení k internetu bude využívat. A jestli se potřebují prezentovat výdrží baterie v režimu spánku, tak to opravdu asi moc jiných zajímavých vecí nemají. I tak le ten seznam vypadá dosti prázdně:

    + rychlý start
    + dlouhá výdrž baterie v režimu spánku

    Dost ubohé.