Asus K53U: patnáctka s Brazosem

0

Titulek „Patnáctka s Brazosem“ jste už asi slyšeli třeba u Aspiru 5253. Nyní je tu další velký notebook s úsporným hardwarem platformy AMD Brazos, tentokrát od Asusu.

Asus K53U je 15,6″ notebook s displejem s rozlišením 1366 × 768 px. Uvnitř notebooku plnohodnotné velikosti najdete procesor (APU) AMD E-350, dvoujádro Zacate na 1,6 GHz s Radeonem HD 6310 v jednom čipu. Platformu Brazos doplňují 2 GB pamětí DDR3 a 320GB disk pro data.

Nechybí tu DVD mechanika nebo čtečka paměťových karet. Nad displejem na vás kouká VGA webkamera, samozřejmostí je Bluetooth, Wi-Fi a Ethernet. Jsou zde reproduktory Altec Lansing a notebook je poháněn šestičlánkovou baterií s kapacitou 5200 mAh. Nízká spotřeba a vysoká výdrž by ale měly být hlavní doménou přístroje, samozřejmě společně s nízkou cenou. Displej můžete připojit na HDMI nebo analogový D-Sub.

Asus na svém notebooku dále implementoval technologii IceCool, která se stará o nízkou teplotu opěrek zápěstí (ne, že by to u 18W procesoru s IGP byl problém), funkci Power4Gear pro automatickou regulaci ventilátorů (?) a Palm Proof, která brání pohybu po touchpadu během psaní na klávesnici.

Asus K53U váží 2,6 kg a beží na něm Windows 7 Home Premium v 64b edici. Notebook je k dispozici v Japonsku za cenu v přepočtu 13 500 Kč.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!