Asus K56CA: patnáctipalcový základ v hliníku a s velkou nabídkou procesorů

0

Na u nás v podstatě neznámém veletrhu Gitex v Dubaji byl představen zajímavý nový notebook od Asusu. Jmenuje se K56CA a zaujme tloušťkou jen 21 mm při úhlopříčce 15,6″, hliníkovým tělem a zřejmě i poměrně nízkou cenou.

Asus K56CA

Asus K56CA by měl být celkem klasický patnáctipalcový notebook s integrovanou grafikou, určený pro základní potřeby jako práce v Office a surfování po webu. Rozměry 380 × 266 × 21 mm jsou příjemně malé, hmotnost 2,3 kg je vcelku standardní, možná lehce podprůměrná v patnáctipalcové kategorii. Displej s zatím nespecifikovanou povrchovou úpravou bude mít rozlišení 1366 × 768 bodů, ze kterého nejsme moc nadšení – ale až koncová cena ukáže, jak velký je to problém, protože u levných notebooků nám to zas tak moc nevadí.

Asus K56CA
Asus K56CA

Uvnitř notebooku se budou skrývat komponenty převážně od Intelu: rozsáhlá nabídka nízkonapěťových dvoujádrových procesorů, začínající na Celeronu 847 a končící u výkonného Core i7-3517U. Osazená grafická karta bude ve všech verzích integrovaná Intel HD Graphics 4000; na nějaké velké hraní tedy notebook rozhodně nebude. Na operační paměti budou připraveny dva sloty s maximální kapacitou 8 GB a podporou pamětí na frekvenci 1600 MHz a u pevných disků bude na výběr opět několik možností s kapacitami od 320 GB po 1 TB a rychlostmi 5 400 a 7 200 otáček za minutu.

Asus K56CA
Asus K56CA

Za zmínku ještě stojí, že se u novinky hovoří o velkém výběru operačních systémů – nebudeme zřejmě omezeni jen na jednu edici, jak je tomu v této kategorii obvyklé, ale po vzoru dražších notebooků bude na výběr mezi Windows 7 Home Premium, Professional a Ultimate. O verzi bez systému, resp. s Linuxem, žádné informace nejsou.

 

Jak se notebooku povede bude nakonec dost záležet na ceně. Tu se mi bohužel nepodařilo nikde najít; zdroj linkovaný dole uvádí cosi o 1,99 AED (dirhamů), což by ale bylo něco málo přes půl dolaru. Rozumněji by znělo 1990 AED, tedy zhruba 542 amerických dolarů, což by po přepočtení na koruny a přičtení 20% DPH dávalo nějakých 13 000 korun za základní konfiguraci – což zní poměrně realisticky.

Zdroj: TBreak Technology

Ohodnoťte tento článek!