Asus K73: dobrá multimediální sedmnáctka

0

Asus K73 byl vystavený na CeBITu 2011 a nyní se objevil i na webu svého výrobce. Jde o část první vlny Asusu na platformě Huron River a chlubí se řadou kvalit, zejména nabídne dobrý poměr výkon / cena.


Asus K73 má hliníkové šasi, což je jasné plus, dodává se v černé a černostříbrné variantě s různě texturovaným povrchem, který by podle Asusu měl vyjadřovat různé nálady. Parádní je, že na notebooku nebudou tak snadno zůstávat otisky a hůře se poškrábe nebo poláme. Dále se Asus chlubí extra širokou chicklet klávesnicí s klávesami odpuzujícími prach. To kvitovat tak docela nemůžu, přeci jen, když má klávesnice numerický blok, mohla by dosahovat alespoň okrajů 17″ notebooku, aby se jí dalo říkat „extra-široká“, takhle není o moc větší než nacpaná na 15″ modelech. A kdo potřebuje zrovna klávesy čisté od prachu? Je tu docela veliký touchpad s podporou vícedotykového ovládání a gest a Asus také implementoval svou technologii IceCool pro snížení teplot notebooku, obzvláště opěrek zápěstí.

V notebooku je zasazen 17,3″ lesklý (bohužel) displej se standardním rozlišením 1600 × 900 px. Uvnitř tepe procesor Intel Core i3-2310M (2,1 GHz), Core i5-2410M (2,3-2,9 GHz) nebo čtyřjádrový Core i7-2630QM (2,0-2,9 GHz). Všechny v sobě mají integrovanou grafiku HD Graphics 3000, volitelně tu může být i Nvidia GeForce GT 540M, tedy už žádné ořezávátko, navíc připojená přes technologii Nvidia Optimus pro automatické přepínání a zvýšení výdrže. Procesor k sobě má až 8 GB pamětí DDR3, pevný disk můžete mít 5400- i 7200otáčkový, a to oboje maximálně v kapacitě 750 GB.

     

Je tu DVD vypalovačka, volitelně s podporou Blu-ray disků, VGA webkamera, čtečka karet, 1Gb/s Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth 2.1 a stereoreproduktory Altec Lansing. Externí monitor můžete píchnout do HDMI nebo konektoru D-Sub (VGA). Notebook má šestičlánkovou (jenom) baterku, výdrž v klidu ale může být velmi vysoká díky úspornému procesoru.

Asus K73 se začne prodávat v přepočtu za 12 000 Kč a operační systém si můžete vybrat z Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional nebo Ultimate.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!